Kosztowności Zakupy

Sklep jubilerski – szeroki zakres usług związanych z biżuterią

Dalsze informacje o działalności złotnika Kraków

Wraz z ewolucją internetu oraz ożywieniem rynku, zreformowaliśmy również nasze nawyki związane z dokonywaniem zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie korzystamy z opcji zakupów przez internet. I chociaż w sieci można odnaleźć praktycznie wszystko, wciąż jest wiele rzeczy, które najwygodniej nabywać w sklepach stacjonarnych. Jeden z nich stanowi biżuteria.

Czy powinno się kupować biżuterię od jubilera?

Zakup złotego pierścionka, wisiorka lub broszki łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Wobec tego, żeby mieć pewność, iż biżuteria spełni całkowicie nasze wymagania, najlepiej przyjrzeć się jej osobiście w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo argumentów, które uzasadniają takie postępowanie. W czasie wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli mamy zamiar nabyć obrączki czy też pierścionek, mamy możliwość nałożyć biżuterię i przekonać się jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeżeli natomiast wybierzemy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on za luźny lub za ciasny, jubiler na nasze życzenie dopasuje go do pożądanego rozmiaru ewentualnie zrobi nowy. Inną zaletą zakupów bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z fachowej wskazówki złotnika. Poradzi on nam jak dopasować stosowny kruszec, wskaże współczesne trendy we wzornictwie, pokaże które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą cerą, a klientom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz daje się na ślub, chrzest czy urodziny.

Sklep jubilerski – renowacja zepsutej biżuterii oraz skup metali szlachetnych

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby, ale także świadczą dodatkowe usługi. Renowacja zniszczonej biżuterii jest główną z nich. Jeżeli zerwał się nam łańcuszek lub wypadł kamień z kolczyka, złotnik w mgnieniu oka i po mistrzowsku zreperuje go w swojej pracowni. Zmieni też obwód pierścionka, jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś, kto miał inny rozmiar palca. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje też na wisiorku lub pierścionku datę, podziękowania, gratulacje albo inną istotną dla nas treść. Z kolei jeżeli pragniemy podarować komuś niepowtarzalny upominek, ewentualnie mamy swój pomysł na sygnet bądź naszyjnik, możemy powierzyć jubilerowi stworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w domu posiadamy zniszczoną bądź niepotrzebną biżuterię, z którą zastanawiamy się co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie prowadzony jest skup metali szlachetnych.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]