Kosztowności Zakupy

Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz kupić srebrne zawieszki, skieruj się tu

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle znosi również kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.