Zakupy

Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.