Urządzanie domu Zakupy

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz upajaj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, stworzonym do wypoczynku. Ten rodzaj rolety w pełni nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Główną zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie rozgrzewa. Zwykle w sezonie letnim zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojej sypialni lub salonu.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj dostępne są w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź silnie przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna oraz salon, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w zupełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wszystko zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.