Kosztowności Zakupy

Zalety biżuterii z turkusem

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Sprawdź www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc dziwnego, że chętnie używają go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem luksusu. Produkowane są z jego użyciem pierścionki, naszyjniki oraz klipsy, które świetnie łączą się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w największym stopniu wpływa kraj jego wydobycia – między innymi kamienie importowane z Persji są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe walory estetyczne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego typu kwestie – po prostu świetnie się prezentuje.

Jakich rzeczy nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak rys.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]